8 مهر 1398

پرداخت وام ساخت مسکن 7 درصد افزایش یافت

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از افزایش ۷ درصدی پرداخت تسهیلات ساخت مسکن خبر داد و گفت:مرداد سال گذشته ۲۶۴۵ فقره تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن پرداخت شد که در مرداد امسال به ۲۸۳۴ فقره افزایش یافته است.

به گزارش مشرق، محمد حسن علمداری اظهار کرد: مطابق با گزارش عملکرد تدوین شده مربوط به پنج ماه نخست امسال، رقمی معادل 953 میلیارد و 560 میلیون و 700هزار تومان تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به حجم تسهیلات مشارکت مدنی امضا شده در مرداد 98 تصریح کرد: در این ماه معادل 4 هزار و 834 فقره تسهیلات مشارکت مدنی به سازندگان سراسر کشور تخصیص داده شد که حجم ریالی آن 365 میلیارد و 970میلیون تومان بوده است. تسهیلاتی که در ماه میانی تابستان به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن پرداخت شد به لحاظ ارزش ریالی رشد 33.7 درصدی داشته است. این در حالی است که تسهیلات پرداختی در قالب مشارکت مدنی (ساخت مسکن) در مرداد امسال به لحاظ تعداد از رشد 82 درصدی برخوردار شده است.

به گفته وی، مرداد سال گذشته 2645 فقره تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مسکن پرداخت کرده بود اما در مرداد امسال 2834 فقره تسهیلات به تولیدکنندگان بخش مسکن ارایه شد.

علمداری ارزش ریالی تسهلات مشارکت مدنی پرداخت شده در میانه تابستان امسال را نیز اعلام کرد و گفت: ارزش تسهیلات مشارکت مدنی پرداخت شده به لحاظ ریالی معادل 365 میلیارد و 970میلیون و 200هزار تومان بوده است.

وی یادآور شد:‌ در پنج ماه امسال حدود 800 فقره تسهیلات مشارکت مدنی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم برای ساخت مسکن و 115 فقره تسهیلات ساخت نیز در قالب متمم طرح مسکن مهر به سازندگان پرداخت شده است. به این ترتیب، تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم هم در خدمات سمت تقاضا (خانه اولی ها) و هم در خدمات سمت عرضه (ساخت مسکن مصرفی و مناسب زوج های جوان) قرار دارد.

منبع: مشرق نیوز