11 مهر 1398

دولت باید شرایط را برای سرمایه گذاران و شرکت های خصوصی فراهم کند تا مشکل مسکن را حل کنند...

گسترش‌نیوز: فرج الله رجبی رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به برنامه‌ریزی شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن ۳۰ متری در پایتخت، گفت: اجرای پروژه‌های عمرانی مانند تولید مسکن باید منطبق با پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی باشد، از این رو این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد که مسئله‌ای مانند تولید مسکن ۳۰ متری در راستای حل مشکل کمبود مسکن بوده و یا اینکه اجرای آن مشکلات جدیدی را ایجاد خواهد کرد.

رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه رونق گرفتن بازار ساخت‌وساز نیازی به سرمایه دولتی ندارد، گفت: این مسئله تنها به حمایت دولت از بخش خصوصی نیاز دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من دستگاه‌های دولتی و عمومی مانند وزارت راه و شهرسازی و شهرداری نباید خود را درگیر مسائلی مانند تولید مسکن کنند، بلکه با سیاست‌گذاری صحیح، باید تسهیلاتی را فراهم کنند تا بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران به سمت تولید مسکن هدایت شوند.

تولید مسکن در کشور باید آسان‌سازی شود/سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار تولید مسکن انگیزه مالی ندارند

وی با بیان اینکه تولید مسکن در کشور باید آسان‌سازی شود، افزود: در شرایط کنونی فرآیند تولید مسکن بسیار پیچیده بوده و سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار تولید مسکن انگیزه مالی ندارند.

دولت باید با برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در جهت ایجاد زیرساخت‌های عملیاتی برای تولید مسکن توسط بخش خصوصی اقدام کند، در غیر این صورت اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد

رجبی تصریح کرد: دولت باید با برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در جهت ایجاد زیرساخت‌های عملیاتی برای تولید مسکن توسط بخش خصوصی اقدام کند، در غیر این صورت اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد.

رونق گرفتن بازار ساخت‌وساز نیازی به سرمایه دولتی ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رونق گرفتن بازار ساخت‌وساز نیازی به سرمایه دولتی ندارد، افزود: این مسئله تنها به حمایت دولتی از بخش خصوصی نیاز دارد، از این رو حمایت‌های دولت می‌تواند روند تولید انبوه مسکن در کشور را تسریع کند.

ورود دولت به عرصه تولید مسکن اشتباه است

رئیس کمیته نظام فنی ساختمان کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورود دولت به عرصه تولید مسکن اشتباه است و قطعا با این مسئله نتایج تلخ گذشته بار دیگر تکرار خواهد شد.

منبع: گسترش نیوز