18 مهر 1398

تا پایان سال 400 هزار واحد مسکن تحویل داده می شود

گسترش نیوز: محمد اسلامی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: مهم‌ترین گام در این طرح، نیازسنجی بود تا براساس میزان تقاضا و نیاز بتوانیم برنامه را برای هر شهری در قالب یک سامانه تعریف و تبیین کنیم که این مرحله را به خوبی پشت سر گذاشتیم و هم اکنون در مرحله تایید نهایی این طرح هستیم و برای بیش از ۱۸۰ هزار واحد، کارهای اجرایی آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی از عملیاتی شدن ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تا پایان سال خبر داد و افزود: طرح اقدام ملی در یک مسیر طبیعی و رو به رشد قرار دارد و در استان‌های مختلف در حال پیگیری است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: یعنی در مرحله آماه‌سازی زمینه‌ها و یا در مرحله احداث ساختمان قرار دارد از این رو با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شده و با رایزنی‌ها با دستگاه‌ها و نهادهای مختلفی که می‌توانند به مدد این اقدام ملی بیایند انشاالله تا پایان سال، هر ۴۰۰ هزار واحد را عملیاتی خواهیم کرد. با این تاکید که تا پایان سال ۱۳۹۹ این طرح‌ها به پایان برسند.

اسلامی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای کمک به مستاجران نیز اظهارکرد: نکته حائز اهمیت در خصوص بحث مستاجران این است که مالکین عزیز مراعات مستاجران را بکنند و این رابطه به صورت متقابل باشد.

وی با بیان اینکه اقدام مهمی که ما در این خصوص انجام داده‌ایم تخفیفات مالیاتی برای کسانی بود که مراعات مستاجران را می‌کنند، گفت: این طرح به دولت فرستاده و تصویب شده و برای اصلاح نهایی و تصویب به مجلس ارسال شده است.

 

منبع: گسترش نیوز